Pakkumised

Tingmärgid

Päikeselisele kasvukohale

Poolvarjulisele kasvukohale

Täisvarjulisele kasvukohale

Kuivemale kasvukohale

Parasniiskele kasvukohale

Niiskeale kasvukohale

Sobib lõikelilleks

Lõhnavad õied või lehestik

Sobib potitaimeks

Sobib amplisse

Patendeeritud sort

Lehtdekoratiivne

Putukaid meelitav

Mittesöödav

Suurim kasvukõrgus

Suurim kasvulaius

Parim vahekaugus

Õitsemisaeg

 

Liigikirjeldused

Haavarohi

Haavarohi (SyderitisKreeka haavarohi (Syderitis syriaca), mida tuntakse maailmas ka nimega “mountain tea“ või “malotira“. Taimel on pikk kasulike omaduste nimistu. Näiteks: põletikuvastane, kehvveresuse vastu, antioksüdant, bakteritsiidne, stimulant, diureetilise toimega jne. Interneti teepoodides on see tavaliselt müügil kõlavate nimedega teesegudes.

Puhtalt õnnestus ta leida aadressilt www.botano.gr . Tegemist on ühe Kreeta talu tootega, kus tegeletakse ravimtaimede kasvatamise ja müügiga. Osta tuleb PayPal konto kaudu. Viimase tegemine on igale teismelisele IT-spetsialistile jõukohane. Pakk tuleb Saaremaale kaks nädalat. 

Ei taha küll poleemikat ja ostupaanikat tekitada, aga üle paarikümne aasta oli see talv esimene, mis möödus mul bronhiidi ja suurema nohuta. Esimeste haigusilmingute puhul jõin lihtsalt õhtul tassike seda teed. Maitselt meenutab see natuke meie nurmenukuteed. Võib-olla oli mul lihtsalt hea aasta, et ei haigestunud ja mingeid imevõimeid sellel taimel pole. Kodumaal Kreetal on ta loodusest korjamine rangelt keelatud, sest on turistide poolt praktiliselt hävitatud. Meil tuleks ta avamaale istutada 30 cm vahedega. Siinses kliimas lumeta ja külma talve üleelamiseks mul praegu andmed puuduvad.