Pakkumised

Tingmärgid

Päikeselisele kasvukohale

Poolvarjulisele kasvukohale

Täisvarjulisele kasvukohale

Kuivemale kasvukohale

Parasniiskele kasvukohale

Niiskeale kasvukohale

Sobib lõikelilleks

Lõhnavad õied või lehestik

Sobib potitaimeks

Sobib amplisse

Patendeeritud sort

Lehtdekoratiivne

Putukaid meelitav

Mittesöödav

Suurim kasvukõrgus

Suurim kasvulaius

Parim vahekaugus

Õitsemisaeg

 

Meie lugu

Osaühing AIASÕBER on perefirma, mis on asutatud 28-ndal septembril 1990 algselt aktsiaseltsina EREL. Peamine algusaastate tegevusala oli aianduskaupade tootmine ja eksport. Oma praeguse nime on äriühing saanud ettevõtte ümberkujundamise käigus 1997. aasta juunis.

1992 – 2001

Aastatel 1992 – 2001 oli meie peamine tootmisartikkel lindude söögimajad ja pesakastid. Linnumajade tootmise kõrvalt alustasime 1995-ndal aastal lillesibulate maaletoomise ja hulgimüügiga. Turuletulek nimetatud kaubagrupiga sai teoks tollal sügiseti Eesti Näituste korraldatud aiandusmessi kaudu.

Aastatel 2002 – 2006 tegelesime aktiivselt taimse paljundusmaterjali postimüügiga. Sellel eesmärgil andsime viie aasta jooksul välja postimüügi kataloogi “AIASÕBER”, mis muutus kiiresti bestselleriks. Peamise müügisortimendi moodustasid siis lillesibulad, seemned ja paljasjuursed püsikud.

2002 – 2006

2007 – 2009

Aastatel 2007 – 2009 muutsime tegevussuunda seades eesmärgiks asutada aiand, kust aiapidajad saaksid soetada endale koduaias kasvatatavat iluaianduslikku istutusmaterjali. Sel eesmärgil muutsime oluliselt müügisortimenti. Hakkasime tegelema potitaimedega. Korraldasime ümber kogu müügiprotsessi, mille käigus lisandus kassamüük, pangakaartiga maksmise võimalus, soetasime eesrindliku markeerimistehnika jms.

2010-ndal aasta suvel kolisime aiandi märksa suuremale, umbes kahe hektari suurusele maa-alale. Klientide käsutuses on nüüd umbes ühehektarilisel alal paiknev istikute müügiplats. Samuti külgneb vahetult  müügialaga väliürituste läbiviimiseks roheline auditoorium, aed-päevaliiliate kollektsioon ja liigirohke maakodu koduaed. Sellist suurepäraselt looduslähedasse ümbruskonda sulanduvat maastikulist ansamblit võib nimetada ka hollandi tüüpi aiandiks. Hollandis on enamik aiandusettevõtteid hakanud arenema ja välja kasvanud aedniku enda koduaiast.

2010