Pakkumised

Tingmärgid

Päikeselisele kasvukohale

Poolvarjulisele kasvukohale

Täisvarjulisele kasvukohale

Kuivemale kasvukohale

Parasniiskele kasvukohale

Niiskeale kasvukohale

Sobib lõikelilleks

Lõhnavad õied või lehestik

Sobib potitaimeks

Sobib amplisse

Patendeeritud sort

Lehtdekoratiivne

Putukaid meelitav

Mittesöödav

Suurim kasvukõrgus

Suurim kasvulaius

Parim vahekaugus

Õitsemisaeg

 

Aiasõbrast

Praegune periood

Praegusel perioodil kuuluvad meie pakutavasse sortimenti püsililled, lillesibulad, paljasjuursed istikud, ilupuud ja põõsad, ning mõningal määral marjakultuurid. Sortimendi koostamisel oleme püüdnud erineda suurte aiakeskuste pakutavast. See on ka õnnestunud, mille tõestuseks on tõsiasi, et meie klientide seas leidub palju kollektsionääre ja selliseid aiapidajaid, kes soovivad oma aias katsetada mõne erilise või uue taime kasvatamisega. Raske on Eestis leida teist aiandusettevõtet, milline suudaks pakkuda korraga üle 50 erineva hosta sordi, või millisel oleks korraga valida ligi 200 erisordilise päevaliilia vahel, või kust saaks korraga üle 60 erineva floksisordi. Igal aastal püüame uuendada oma sortimenti vähemalt 300 uue nimetuse võrra, et olla jätkuvalt atraktiivne ostukoht taimekollektsionääridele.

Uus ajastu

Aastal 2011 rajasime uue aiandi, mis paikneb 2 hektari suurusel pinnal. Lisaks alustasime 2010 aasta suvel aed-päevaliiliate kollektsiooni rajamist. Hetkel kasvab seal 210 erinevat sorti. Vahetult aiandi naabruses paikneb roheline auditoorium, mis võimaldab õppurite gruppidel läbi viia aianduslikke väliseminare. Omaette vaatamisväärsus on liikide ja sortiderohke kodune kollektsiooniaed. Uue trendina soovime oma ostjatele pakkuda lisaks suurenevale valikule ka üha enam Eestis paljundatud taimi, mis annab klientidele suurema kindlustunde taime kasvamamineku suhtes.

Tänapäevane lähenemine

Erilise vaatluse all on meil aed-päevaliiliad. Oleme aiandisse toonud hoolikalt valitud sugupuuga Põhja-Lätis aretatud hübriide, mille ristamisega hetkel tegeleme. Aed-päevaliiliate hübridiseerimise eesmärk on aretada Eesti oludesse sobivaid uusi ja hea vastupidavusega kaasaegseid hübriide ja panna ühtlasi alus aed-päevaliiliate kohalikule sordiaretusele. Kaasatud on Eesti Maaülikooli aiandusosakonna bakalaureuse ja magistriõppe üliõpilased, kes on meie katsepõllul viinud aed-päevaliiliatega läbi hulgaliselt katseid, mille tulemusena on valminud mitmed väga asjalikud ja tugevad magistritööd.

Lilled ja linnud

Linnusöögimajade ja -pesakastide tootmise- ning ekspordiga tegelesime aastatel 1991 – 2001.

 

Lillede mugulsibulate ja püsilillede juurikate impordi ning müügiga alustasime 1995. aastal. Aastatel 2002 – 2006 tegelesime aktiivselt taimse paljundusmaterjali postimüügiga. Sel perioodil andsime välja postimüügi kataloogi “AIASÕBER”, mis muutus kiiresti bestselleriks.